Haber

Cevdet Yılmaz: Adaletle yöneteceğiz, istişareye önem vereceğiz

Yeni kabinede Başkan Yardımcısı olarak yer alacak Cevdet Yılmaz, Beştepe’deki görevi düzenlenen törenle Fuat Oktay’dan devraldı.

Törende konuşan Fuat Oktay şu ifadeleri kullandı:

Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye’nin kaderini belirleyecek bir seçim gerçekleştirdik. Seçimlerde açık farkla milletimizin teveccühünü kazandık. AK Parti’ye olan inançlarından dolayı hükümetimize, Cumhurbaşkanımıza ve milletimize şükranlarımı sunuyorum. Erdemle yürüttüğüm görevimi Cevdet Yılmaz Bey’e devrediyorum. Ülkemizi ve dünyamızı etkileyecek büyük sınavlardan geçtik. Küresel sorunların üstüne beyin sarsıntısı felaketi. Bu felaketin yaralarını sarmak için gece gündüz çabalar. Hepsinden alnımızın akısıyla çıktık. Ayasofya’nın açılışından savunma sanayi ve TOGG’a kadar mega projelerde yer almamıza imkan tanıyan başkanımıza güveni için şükranlarımı sunuyorum. Farklı konularda özel çalışmaları büyük bir emekle yürüttük.

Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

Bayrağı Fuat Oktay’dan almak benim için bir onurdur. Bu özet bile sorumluluğumun ne kadar ağır olduğunu gösteriyor. En iyisini yapmayı deneyeceğiz. Türkiye Asrın Kabinesi’nde cumhurbaşkanlığı görevini kendisine emanet eden değerli Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Yeni kabinedeki bakanlarımızı bir kez daha tebrik ediyorum.

“Temel ilkelerimizden biri olan istişare ile hareket edeceğiz” diyen Yılmaz, “Yaptığımız her işte tüm ilgili taraflarla istişare ve görüşmeye özel önem vereceğiz. Yönetirken temel ilkemiz adalet olacaktır. ” (HABER MERKEZİ)

termalhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu