Haber

Elon Musk, ABD Temsilciler Meclisi başkan adayı McCarty’ye desteğini açıkladı

NEW SpaceX ve Twitter’ın sahibi Elon Musk, devam eden ABD Temsilciler Meclisi Başkanlık yarışında Cumhuriyetçi çoğunluk lideri Kevin McCharty’yi destekledi.

Musk, Twitter’dan yaptığı paylaşımda Temsilciler Meclisi Başkanlığı’ndaki tarafını net bir şekilde ortaya koyarak, “Kevin McCarthy Meclis Başkanı olmalı.” o yazdı.

Elon Musk, başka bir paylaşımında “McCarthy değilse, cidden kim?” diye sordu.

Musk ayrıca gün içerisinde bir anket düzenleyerek siyasi bahislere girilip girilmemesi gerektiğini takipçilerinin değerlendirmesine açtı.

Saatler içinde 595 binden fazla katılımcının katıldığı ankette, katılımcıların yüzde 57,2’si Twitter’ın sahibi siyasete atılsın diye oy verirken, “Elon Musk onu ayağından vurmaya devam etmeli” yazan kutucuğu işaretlerken, yüzde 42,8 yüzde “Elon Musk siyasetten uzak durmalı” dedi. tercihli.

Musk ayrıca yaklaşık bir saat önce, “Artık kendimi iki ayağımdan da vurduğum için daha fazla siyasi yorum yapmayacağım” dedi. “Bazı alışkanlıklardan vazgeçmek zordur. Belki de kurşun geçirmez ayakkabılar almalıyım.” sürüm düşürme

Siyasi tarafını kesinlikle daha önce yapmıştı.

Kasım ayında Florida Valisi Ron DeSantis’in Cumhuriyetçi Parti’ye aday olması halinde takviye kuvvet verip vermeyeceği sorulduğunda Elon Musk, “Evet” yanıtını vermişti. cevap vermişti.

ABD’de 8 Kasım’da yapılacak ara seçimlere bir gün kala Musk, seçmenleri Cumhuriyetçilere oy vermeye çağırdı.

Twitter CEO’sunun Ağustos 2022’de McCarty’nin Wyoming’de düzenlediği bir bağış toplama etkinliğine katıldığı ve Cumhuriyetçi çoğunluk lideriyle sohbet ettiği biliniyor.

Kasım ayında McCarty, Beyaz Saray’ı siyasi görüşleri nedeniyle Elon Musk’ı hedef almakla suçlayarak, “Hükümet ifade özgürlüğü isteyen birinin peşine mi düşecek?” terimini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu