Haber

Rıdvan Yılmaz: Türkiye’ye dönmek istemiyorum

İskoçya’nın Rangers takımında forma giyen Rıdvan Yılmaz, kariyer planlaması ve İskoçya’da geçirdiği günlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

TRT Spor’a konuşan Rıdvan Yılmaz’ın açıklamaları şöyle:

İskoçya’da yalnız yaşıyorum. Ev temizliği konusunda kendimi geliştirdim. Tesiste kalınacak bir durum yoktur. Maç günleri kamp yapılmamaktadır. Maçtan üç saat önce statta toplanıp yemeğimizi yiyoruz ve maça gidiyoruz.

“65 kiloya geldiğimde fiziğimi düzelteceğimi söylediler”

Çok fazla derbi oynadım ama Celtic maçı taraftarlarla inanılmazdı. Aktörler inanılmaz çalışmayı sever. İlk gittiğimde fiziksel olarak hazır değildim. Oraya 62 kilo gittim. 65 kiloya geldiğimde fiziğimi düzelteceğimi söylediler. Orada çalışmadığında öne çıkıyorsun. Orada bana net bir program verdiler ve ben de ona uydum.

“Fiziksel olarak bizden daha güçlüler”

Türkiye Ligi ile karşılaştırıldığında İskoçya’da fizik kalitesi daha yüksek. Fiziksel olarak bizden daha güçlüler. Antrenmanlar ve maçlar çok zor. Güç orada çok farklı bir seviyededir.

“Masuaku iyi bir oyuncu”

Giovanni van Bronckhorst ile daha fazla arkadaş olmak üzereydik. Bizimle şakalaşıyordu. Şimdi hocamız Michael Beale biraz daha önemli. Neyse ki son 5 maçta bana şans verdi. Arthur Masuaku güzel bir oyuncu. Premier Lig’de forma giyen profesyonel futbolcu. Gördüğüm kadarıyla herkes ondan memnun.

“Türkiye’ye dönmeyi düşünüyorum”

Şu anda planlarım arasında Türkiye’ye dönme gibi bir düşüncem yok. Çok büyük konuşmamalıyız ama şu anda Türkiye’ye dönmeyi pek düşünmüyorum. Zamanı geldiğinde Beşiktaş’ta futbolu bırakmak istiyorum.

sebinkarahisarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu